КАРАТИСТИ „РАДНИЧКОГ“ НА ПРВЕНСТВУ БАЛКАНА

03 апр 17
Прочитано 407 пута
Објављено у ИЗ ОПШТИНЕ

Чланови карате клуба "Раднички" и чланови репрезентације Србије у катама појединачано Стефан Шемлал и Младен Берић учествовали су на шампионату Балкана за сениоре, одржаном ове године у Чачку 25. и 26. марта. У веома тешкој конкуренцији, нису успели да понове успехе на које су нас годинама уназад навикли, наводи се у саопштењу Спортског савеза општине Ковин.

У катама појединачно наступило је 27 такмичара из укупно 9 земаља (Словенија, Турска, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Хрватска, Македонија, Бугарска, Румунија и Србија). Стефан Шемлал такмичење је завршио већ у другом колу, пошто је изгубио од Томислава Столара из Хрватске резултатом 3:2. Нешто успешнији био је Младен Берић, који је у првом колу савладао такмичара из Мaкедоније резултатом 5:0, да би у другом колу истим резултатом претрпео пораз од такмичара Црне Горе, Мијата Војводића, који је касније ушао у финале. У првом мечу репасажа за треће место, Младен је још једним максималним поразом од такмичара из Турске завршио наступ на првенству Балкана.