ЈУБИЛАРНЕ „ЗАБОРАВЉЕНЕ ИГРЕ И ВЕШТИНЕ“

25 сеп 18
Прочитано 363 пута
Објављено у ИЗ ОПШТИНЕ
„Даје се на знање, ни више ни мање него јубиларни десети пут!“. Уз овакву добродошлицу, у суботу, 22. септембра, у  Плочици је  одржано још једно такмичење у „Заборављеним играма и вештинама“. 
„Даје се на знање, ни више ни мање него јубиларни десети пут!“. Уз овакву добродошлицу, у суботу, 22. септембра, у  Плочици је  одржано још једно такмичење у „Заборављеним играма и вештинама“. 
IMAG2817Домаћини ове манифестације и организатори такмичења,  МЗ Плочица и ОШ „Ђура Филиповић“ Плочица, дочекали су бројне госте из следећих школа: ОШ „Доситеј Обрадовић“ Омољица, ОШ „Десанка Максимовић“  Ковин, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Ковин, ОШ „Моше Пијаде“ Иваново, ОШ „ Жарко Зрењанин“ Скореновац, а посебну част учинили су домаћинима представници Вукове задужбине Љиљана Симић, уредница Вуковог читалаштва и мр Љубомир Милутиновић, управник Вукове задужбине, који су овом приликом даровали плочичку школу књигама и часописима.
Традиционално, организовано је такмичење у следећим дисциплинама: зврцање сличица на банак, гађање праћком, тапке, слика-бело, прављење и преношење бунара од шапурина, ручно круњење кукуруза, преношење јаја кашиком, роше, терање точка...
Најбројнија чета такмичара стигла је ове године из ковнске ОШ „Десанка Максимовић“ (37 деце), па преносимо њихове утиске: „Домаћинима захваљујемо на дивно проведеном времену,  управо онаквом какво би требало да буде слободно време наше деце: на чистом ваздуху, у природном окружењу, али у активном амбијенталном учењу у којем се развијају свестраност, радне навике и здрави стилови живота“, каже учитељица Наташа Буљугић.
За остварене резултате у различитим вештинама победници су освојили  дипломе, медаље, мајице, чоколаде, а сви гости су осим награда и сувенира за сећање понели и лепе успомене на дан проведен у дружењу.
Фото: Наташа Буљугић, Михаљ Сатмари
Из школе домаћина стигли су и комплетни резултати на такмичењима у „Заборављеним играма и вештинама“ 2018:
1. Зврцање сличица на банак
1.место: Предраг Медић, ОШ „Ђура Филиповић“ Плочица
2.место: Мартина Вуковић, ОШ „Моше Пијаде“ Иваново
                Лечеи Анна, ОШ „Моше Пијаде“ Иваново
3.место:  Јован Николић, ОШ „Ђура Филиповић“ Плочица
2. Гађање праћком
Деца: 
1.место: Ивана Ђукић 
2.место: Давид Јовичић 
3.место: Теодор Бадер 
Одрасли:
1.место: Дејан Димић 
2.место: Золт Ђуриш 
3.место: Ивица Јовановић 
3. Бацање новчића на црту (крајцарице)
1.место: Јована Веселиновић, ОШ „Ј.Ј.Змај“ Ковин
2.место: Вељко Поткоњак, ОШ „Доситеј Обрадовић“ Омољица
3.место: Доротеа Јовић, ОШ „Ј.Ј.Змај“ Ковин
4. Кобасичари
1.место: Милош Спасић, Давид Спасић и Катарина Стојић 
2.место: Марија Тасић, Јован Николић и Бојан Спасић 
3.место: Слађан Спасић, Драган Јованић и Никола Петровић 
5. Тапке
1.место: Слађан Спасић, Драган Јованић и Данијел Нађ 
2.место: Александар Јовановић, Милош Прокин и Андрија Китић 
3.место: Ивана Филиповић, Николина Спасић и Огњен Анђелковић 
6. Слика – бело
1.место: Предраг Медић, Бојан Спасић и Јован Николић 
2.место: Мартин Штулић, Никола Спасић и Марко Томић 
3. место: Јакоб Футерер, Максим Павлов и Милан Стојановић 
7. Прављење и преношење бунара од шапурина
1.место: Елена Суњог, Надица Спасић и Марија Тасић (из Плочице)
2.место: Немања Тасић, Данијела Думбеловић и Огњен Стојановић из ОШ „Десанка Максимовић“ из Ковина
3.место: Невена Лукић, Анђела Горчић и Ана Горчић из ОШ „Десанка Максимовић“ из Ковина
8. Ручно круњење кукуруза
Млађи:
1.место: Милица Радовановић, ОШ „Ђура Филиповић“ Плочица
             Николина Тренчић, ОШ „Ђура Филиповић“ Плочица
2.место: Данијел Михајлов, ОШ „Ђура Филиповић“ Плочица
               Катарина Столић, ОШ „Ђура Филиповић“ Плочица
3.место: Иван Гончов,  Ференц Варади 
Старија група
1.место: Драган Јованић 
               Стефан Стојановић 
2.место: Немања Тренчић 
                Вељко Петковић 
3.место: Мирјана Тодоровић 
                Кристина Аврамовић 
9. Преношење јаја кашиком
Млађи
1.место: Огњен Стојановић 
2.место: Катарина Бугарин 
3.место: Лазар Ћалић 
Старији
1.место: Игор Калпаковић 
2.место: Папић Наташа
10. Роше (гађање кликера у рупу)
1.место: Александар Мађаров, ОШ „Моше Пијаде“ Иваново
2.место: Милоје Михајловић, ОШ „Ђура Филиповић“ Плочица
3.место: Тијана Димитријевић, ОШ „Моше Пијаде“ Иваново
11. Терање точка
1.место: Бојан Спасић, ОШ „Ђура Филиповић“ Плочица
2.место: Јован Николић, ОШ „Ђура Филиповић“ Плочица
3.место: Марија Тасић, ОШ „Ђура Филиповић“ Плочица

КАЛЕНДАР

« Децембар 2018 »
Пон Уто Сре Чет Пет Суб Нед
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

ВРЕМЕ

Snow Showers

0°C

КОВИН

Snow Showers

Влажност: 97%

Ветар: 6.44 km/h

  • 15 Дец 2018

    Снег 1°C 0°C

  • 16 Дец 2018

    Углавном облачно 2°C -3°C